15 Niedziela Zwykła

Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

W poniedziałek - wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

FATIMA: Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św różaniec Fatimski i procesja woków kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

14 Niedziela Zwykła

Na mocy dekretu ks. abpa Marka Jędraszewskiego, z dniem 1 lipca nowym proboszczem w naszej wspólnocie parafialnej został ks. Sławomir Kowalski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie koło Myślenic. Liturgiczne wprowadzenie nowego księdza proboszcza odbędzie się dzisiaj (w niedzielę 5 lipca) podczas Mszy Świętej o godz. 12, a dokona go w imieniu metropolity krakowskiego ksiądz dziekan Józef Palenica.

13 Niedziela Zwykła

1. W środę rozpoczynamy lipiec - miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

2. Liturgia tygodnia:
- poniedziałek: - UROCZYSTOŚĆ Św. Apostołów Piotra i Pawła