Amerykanie namawiają Polakow: Wracajcie do Kościoła

"Jesteśmy Katolikami - witajcie w domu" - brzmi ostatnie zdanie reklamy Kościoła przygotowanej przez inicjatywę Catholics Come Home. Zobacz jej polską wersję językową.

Po wyliczeniu wielu zasług Kościoła słyszymy: "Sam Jezus położył fundament naszej wiary mówiąc do św. Piotra, pierwszego papieża: Ty jesteś skałą i na tej skale zbuduję mój Kościół. Już 2000 lat jesteśmy prowadzeni przez pasterzy, którzy w czasach zamętu i cierpień kierują Kościołem katolickim w miłości i w prawdzie. W świecie pełnym chaosu, cierpienia i trudności, naszym pocieszeniem są niezmienne, prawdziwe i mocne wartości. Nasza wiara katolicka i wieczna miłość Boga dla wszystkich stworzeń. Jeśli odszedłeś od Kościoła katolickiego, zapraszamy, przyjrzyj się mu na nowo" - zachęca głos lektora w reklamie Kościoła w serwisie YouTube.

Autorem tej kampanii reklamowej adresowanej do katolików, zachęcającej do powrotu do życia sakramentalnego jest organizacja non-profit Catholics Come Home Inc. Na swojej stronie internetowej autorzy akcji napisali: Jeśli choć 10 proc. z 42,7 milionów niepraktykujących amerykańskich katolików odpowie pozytywnie na te reklamy to 4,2 miliona katolików wróci do Kościoła. Wpływ, jaki te cztery miliony napełnionych łaską, wzmocnionych sakramentami katolików będzie miało na społeczeństwo jest niewyobrażalny. Dodatkowo jeśli utrzyma się dotychczasowa średnia powołaniowa, czyli 0,066 proc., program może przynieść nam 2,772 nowych księży!

fronda.pl