18 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło troski o trzeźwość naszego narodu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach św. w przyszłą niedzielę.

W dzisiejszą niedzielę w kościołach parafialnych - możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunki: wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

We wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
W czwartek - święto Przemienienia Pańskiego
W sobotę - wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo w piątek od godz. 17:00.

Modlitwa w intencji powołań w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. pierwszopiątkowa w kaplicy w piątek o godz. 8:00.

W ubiegłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów zebraliśmy 2800zł. Bóg zapłać w imieniu scholki i oazy.

Niebawem świętować będziemy wniebowzięcie NMP – parafialny odpust. Już dziś zapraszamy na uroczystą sumę 15 sierpnia o godz. 12:00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Opoczka. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Przebywającym na wakacjach i urlopach miłego, bezpiecznego wypoczynku wypoczynku.